Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
ראשי
 • הרשמה לאתר

yanshufpizi מי אנחנו

האתר המתקדם ביותר למידע ותכנים משפטיים מקצועיים 

yanshufpizi הכותבים באתר

עורכי דין ומשפטנים מובילים בתחומם  

yanshufpizi החזון שלנו

  לשמש מקור למידע משפטי איכותי וחיוני 

 

 MISHPATEAM- הצוות המשפטי שלך 

accidentcar

נפגעתם בתאונת דרכים? 10 כללים חשובים

אם נפגעתם בתאונת דרכים - עליכם להגיש תביעה נזיקית, כדי לקבל פיצוי בגין הנזק שנגרם לכם. לקריאת 10 כללים חשובים לחץ כאן 
hozlapbakasha

פתחו נגדכם תיק הוצאה לפועל? יש לנו טיפ!

אם קיבלתם פסק דין של ההוצאה לפועל נגדכם, ואתם יודעים בוודאות ששילמתם את החוב המבוקש- יש לנו כמה טיפים חשובים בשבילכם. לקריאה לחץ כאן 
moneyhandcuffs

 פס"ד- מלצרית נשדדה, האם השודד הורשע?

?המלצרית טענה שנשדדה והשודד הורשע במחוזי - מדוע בית המשפט העליון הפך את ההחלטה
לקריאת פסק הדין  לחץ כאן
celolartalnew

זהירות האזנת סתר בסלולר- מה זה אומר?

מהי האזנת סתר? מתי אפשר להקליט שיחה?  כדאי לדעת מה אסור ומה מותר כדי שלא תעברו על חוק האזנת סתר לקריאת המאמר לחץ כאן
חסמי הכניסה של מערכת המשפט

scales 36417 640

  חסמי הכניסה של מערכת בתי המשפט הקשיים והפתרונות / יגאל רוזנברג, עו״ד 

מערכת בתי המשפט האזרחיים הינה מערכת ציבורית וככזו מטרתה לשרת את הציבור. הציבור שאותו מיועדת לשמש המערכת הינו ציבור המתדיינים, כלומר ציבור של אנשים שיש ביניהם מחלוקת בנושא שבו בתי המשפט מוסמכים להכריע.

על אף סגולותיה הרבות של מערכת בתי המשפט, גם היא כמו מערכות ציבוריות רבות, סובלת מלא מעט קשיים. במאמר זה נבחן קשיים אלה אך גם את הפתרונות האפשריים העומדים בפני הצדדים.

קשיי מערכת ב

טובת הילד מאפיינים והשלכות 


divorce 2321087 640

  

מהותו של המוטיב "טובת הילד"/ הדר יהודה גבאי, טוען רבני 

בעולמם של המשפט הערכאי וההלכה הרבנית, ישנם נידונים רבים ומגוונים, תחומי אב ותחומי תולדה. מעניינו של תחום הגירושין, נגזרים ונולדים תוצאות נדוניות שונות וצבעוניות, וישנו אחד מן העניינים הרגישים והכאובים ביותר המטילים אחריות גבוהה עד מאוד, נקודת התורפה בחיי הגירושין  קרא עוד 

 

חוק הלאום - עמדות משפטיות והרקע לחקיקתו / שרונית בן חמו, משפטנית

globe 2491982 640

 במאמר זה ברצוני לסקור את חוק יסוד: ישראל- מדינת הלאום של העם היהודי, או בשמו המקוצר ״חוק הלאום״, להבין את עמדותיו המשפטיות של החוק, הרקע ההסטורי של החוק ומה עמד לנגד עיני המחוקק בבואו לחוקק חוק זה. קרא עוד


 

Death Penalty / Sharonit Ben Hamou, jurist

death 2024663 640

When Cain slew his brother, God said to him, “The blood [plural in Hebrew ] of your brother cries out to Me from the ground” (Genesis 4:10). The Sages use this verse when admonishing witnesses in capital crimes, warning them that whereas in non-capital cases a man may pay monetary compensation. Read more

 

חובת הפקדת ייפוי כוח מתמשך


contract

  

האם חובת הפקדת ייפוי כוח מתמשך תנאי ואין בלתו?/ צבי מונדשיין, עו״ד

סעיף 32יא (א) לחוק הכשרות המשפטית מתנה את כניסתו לתוקף של ייפוי הכוח המתמשך, בהפקדתו אצל האפוטרופוס הכללי, וזה לשונו: "הממנה יפקיד את ייפוי הכוח המתמשך אצל האפוטרופוס הכללי ... הפקדת ייפוי הכוח היא תנאי מוקדם לכניסתו לתוקף של ייפוי הכוח". דברים נכוחים וברורים. האומנם כך? קרא עוד

 

 

pagaivreach

  

הנהג "פגע וברח" – קרנית תשלם/ יעל בינדמן, עו"ד - נתנאל בירן משרד עורכי דין

תאונות "פגע וברח" הפכו לצערנו, בעת האחרונה, למכת מדינה. כך למשל, משרדנו ייצג ילד רך בשנים כבן 9 בלבד, אשר חצה לתומו כביש סמוך לביתו ולפתע קרס עולמו, רכב דרס אותו והוא נפל ואיבד הכרה. כעבור מספר דקות, כאשר הילד התעורר, כשהוא מוקף רק באנשים זרים שהיו עדים לתאונה, ביקש שיאתרו ויזעיקו את בן זוגה של אמו וכך היה.

 

 

משהגיע האחרון למקום התאונה ושמע בחטף מהנוכחים במקום את שאירע, כל יהבו וכל מחשבותיו הופנו לדאגה ולטיפול בילד הפצוע. בתוך-כך, הוא הרים אותו בידיו ונשא אותו לבית סבתו, מבלי לדרוש מנהגת הרכב הפוגע פרטים מזהים ומבלי לקחת את פרטיהם של העדים לתאונה,  שיתכן והיה ברשותם פרטים אודות הנהגת הפוגעת. 

 

בעקבות התאונה, הילד שבר את עצם הבריח, כף הרגל וחלה הידרדרות במצבו הנפשי, שהצריך טיפול בשיחות פסיכולוגיות וטיפול תרופתי. אמנם ידוע לכל, כי ״קרנית״ – הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים - הינה גוף ממשלתי שהוקם מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ונועדה לפצות את הנפגע בתאונת דרכים בגין נזקי הגוף שנגרמו לו, במצב בו הרכב הפוגע לא היה מבוטח, או לחילופין, במצב בו לא ניתן לאתר את בעלי הרכב הפוגע.

עם זאת, בפסק דין קרנית נ׳ הורביץ, נקבע מבחן ״השקידה הסבירה״, לפיו על התובע פיצויים מקרנית, במקרה של תאונת ״פגע וברח״, להוכיח, כי עשה מאמצים מרביים על מנת לאתר את פרטי חברת הביטוח של הנהג הפוגע ומשלא הצליח בכך, בנסיבות מסוימות, יהיה זכאי לקבלת הפיצויים.

משקרנית סירבה לשלם לילד את הפיצוי המגיע לו בגין הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה, המקרה הגיע לפתחו של בית משפט השלום בתל­-אביב ונדון בפני כבוד השופט רמי חיימוביץ, באמצעות תביעה שהגיש משרדנו בשם הילד ואמו.

קרנית טענה בדיון, כי בן זוגה של אמו של הילד, שהגיע למקום התאונה, לא פעל בשקידה סבירה על מנת לאתר את פרטי הנהגת הפוגעת ומשכך, לא קמה לילד הזכאות לפיצוי.

 

משרדנו טען מנגד, כי הפסיקה הטילה ספק בשאלה האם ניתן להטיל אחריות כלשהי על קטין שנפגע בתאונת דרכים ולשלול ממנו את זכותו לקבלת פיצוי מקרנית, זאת בשל העובדה שפרטי הרכב הפוגע לא ידועים לו בשל מעשה או מחדל כלשהו של אחד מהוריו ומשכך - ובמקרה שלנו בחזקת קל וחומר - כי לא ניתן להטיל אחריות שכזו על הילד כשמבצע המחדל כלל לא משמש כאפוטרופוס החוקי.

משרדנו הוסיף וטען, כי המקרה דומה למצב בו במקום בן זוגה של אמו של הילד, היה מגיע לזירת התאונה הספר של הילד, או הדוור, או המורה בבית הספר, או המוכר במכולת שהילד מאוד אוהב וקונה אצלו מדי יום ביומו שוקו בשקית ולחמנייה­ - האם נוכחותם של מי מאותם אנשים בתאונה ורשלנותם בנטילת פרטי הנהגת הפוגעת היו שוללים מהילד את הפיצוי כשברור שאף אחד מהם אינו האפוטרופוס החוקי של הילד) בדיוק כפי שבן זוגה של אמו אינו האפוטרופוס שלו)?

 

בית המשפט קיבל לבסוף את עמדתנו במלואה וקבע, כי בכל הנוגע למבחן "השקידה הסבירה" אין לייחס לילד אשם בשל התנהגות הוריו, כל שכן במקרה הנוכחי, בו ממילא אין קרבת משפחה חוקית בין הילד לבין בן זוגה של אמו, הוא לא אביו הביולוגי, לא אביו המאמץ ואינו אפוטרופסו, וללא זיקה חוקית­, ספק אם ניתן להטיל על הילד אחריות בשל התנהגותו של בן זוגה של האם.

מחלוקת נוספת התעוררה בין הצדדים בסוגיית גובה הפיצוי שהילד צריך לקבל ובהתאם להחלטת בית המשפט, הוא נבדק על-­ידי ארבעה מומחים רפואיים, בתחומים שונים: אורתופדיה, רפואת עיניים, נוירולוגיה ופסיכיאטריה.

 

בתחילה, כל המומחים סברו שלילד לא נותרה נכות כלשהי כתוצאה מהתאונה. אך שלושה מהמומחים, לאחר שנחקרו על-ידי משרדנו, נאלצו להסכים לבדוק את הילד בבדיקה חוזרת. האורתופד ורופא העיניים נשארו בדעתם המקורית, אך הפסיכיאטר שינה את דעתו וקבע שבכל זאת נותרה לילד נכות נפשית בשיעור של 7.5%. למרות שקרנית טענה שהפסיכיאטר שגה בחוות דעתו המתוקנת ולילד לא נגרם כל נזק, בית המשפט לא מצא לנכון להתערב בקביעתו של המומחה ואימצה.

 

בסיכומו של דבר, ובהתחשב באחוזי הנכות הנמוכים יחסית שנקבעו לילד, בית המשפט פסק לטובתו פיצוי לא מבוטל על סך של 256,726 ₪  (!).   מאמר זה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואין להסתמך על האמור בו מבלי להיוועץ עם עו"ד העוסק ובקיא בתחום.

יעל בינדמן, עו"ד - נתנאל בירן משרד עורכי דין.

ציטוטים נבחרים

 • שמעון אגרנט - נשיא בית המשפט העליון

  הזכות לחופש הביטוי לא רק אמצעי ומכשיר כי אם גם מטרה בפני עצמה, באשר הצורך הפנימי שמרגיש כל אחד לתת ביטוי גלוי להרהוריו הוא הוא מתכונותיו היסודיות של אדם

   

  בג"ץ 73/53 חברת קול העם נ' שר הפנים, פ"ד ז (2), 871
 • יצחק אולשן - נשיא בית המשפט העליון

  על הרשות המבצעת לשכנע ולהניע את המחוקק שסמכות זו תינתן לה, אין היא רשאית ליטול אותה לעצמה, אחרת כל העיקרון של "שלטון החוק", אחת הערובות למשטר הדמוקרטי במדינה ייהפך למליצה

   

  בג"צ 144/50 ד"ר ישראל שייב נגד שר הבטחון ואח' פ"ד ה, 399
 • משה זמורה - נשיא בית המשפט העליון

  אין בית המשפט מזלזל בחשיבותו של עיקר יציבות ההלכה במתן פסק דין אבל אמת ויציב, אמת - עדיף, חשש תקלה אינו יכול להביא את בית המשפט לשמירת הלכה פסוקה שלדעתו היא מוטעית

   

  ע"א 376/46 אהרן רוזנבאום נ' שיינה מרים רוזנבאום, ב (1), 235

תוכן משפטי נוסף באתר

טיפים משפטיים

docnewP
 טיפים משפטיים, פסקי דין חשובים, מדריכים משפטיים ומאמרים משפטיים של מיטב עורכי הדין

פסקי דין חשובים

indexpicnew
רשימת עורכי דין המובילים ביותר בתחומם - עם לינק לפרטים מורחבים ומספר צפיות של הגולשים באתר

מדריכים משפטיים

הטיפ הקצר

לרוב, תביעה כספית עד לסכום של 2.5 מיליון תוגש לבית משפט השלום, אחרת תוגש לבית המשפט המחוזי.

                 

הערה חשובה

המידע באתר מועדכן נכון לתאריך שבו הועלה התוכן המשפטי ואינו מהווה בשום מקרה תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ועדכני של עורך דין. כל הסתמכות משפטית על המידע באתר הינה באחריות הגולש והאתר לא יישא באחריות כלשהי בגין כל טענה או נזק משפטי שייגרם בשל הסתמכות זו.

כל שימוש באתר מהווה אישור והסכמה לתנאי האתר.

המידע המשפטי באתר מתעדכן תדיר ולכן מומלץ להיכנס מידי יום ולגלוש בתכנים המשפטיים החדשים והמרתקים באתר.

כניסת ורישום עורכי דין ומשפטנים לאתר