Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
ראשי
 • הרשמה לאתר

yanshufpizi מי אנחנו

האתר המתקדם ביותר למידע ותכנים משפטיים מקצועיים 

yanshufpizi הכותבים באתר

עורכי דין ומשפטנים מובילים בתחומם  

yanshufpizi החזון שלנו

  לשמש מקור למידע משפטי איכותי וחיוני 

 

 MISHPATEAM- הצוות המשפטי שלך 

accidentcar

נפגעתם בתאונת דרכים? 10 כללים חשובים

אם נפגעתם בתאונת דרכים - עליכם להגיש תביעה נזיקית, כדי לקבל פיצוי בגין הנזק שנגרם לכם. לקריאת 10 כללים חשובים לחץ כאן 
hozlapbakasha

פתחו נגדכם תיק הוצאה לפועל? יש לנו טיפ!

אם קיבלתם פסק דין של ההוצאה לפועל נגדכם, ואתם יודעים בוודאות ששילמתם את החוב המבוקש- יש לנו כמה טיפים חשובים בשבילכם. לקריאה לחץ כאן 
moneyhandcuffs

 פס"ד- מלצרית נשדדה, האם השודד הורשע?

?המלצרית טענה שנשדדה והשודד הורשע במחוזי - מדוע בית המשפט העליון הפך את ההחלטה
לקריאת פסק הדין  לחץ כאן
celolartalnew

זהירות האזנת סתר בסלולר- מה זה אומר?

מהי האזנת סתר? מתי אפשר להקליט שיחה?  כדאי לדעת מה אסור ומה מותר כדי שלא תעברו על חוק האזנת סתר לקריאת המאמר לחץ כאן
חסמי הכניסה של מערכת המשפט

scales 36417 640

  חסמי הכניסה של מערכת בתי המשפט הקשיים והפתרונות / יגאל רוזנברג, עו״ד 

מערכת בתי המשפט האזרחיים הינה מערכת ציבורית וככזו מטרתה לשרת את הציבור. הציבור שאותו מיועדת לשמש המערכת הינו ציבור המתדיינים, כלומר ציבור של אנשים שיש ביניהם מחלוקת בנושא שבו בתי המשפט מוסמכים להכריע.

על אף סגולותיה הרבות של מערכת בתי המשפט, גם היא כמו מערכות ציבוריות רבות, סובלת מלא מעט קשיים. במאמר זה נבחן קשיים אלה אך גם את הפתרונות האפשריים העומדים בפני הצדדים.

קשיי מערכת ב

טובת הילד מאפיינים והשלכות 


divorce 2321087 640

  

מהותו של המוטיב "טובת הילד"/ הדר יהודה גבאי, טוען רבני 

בעולמם של המשפט הערכאי וההלכה הרבנית, ישנם נידונים רבים ומגוונים, תחומי אב ותחומי תולדה. מעניינו של תחום הגירושין, נגזרים ונולדים תוצאות נדוניות שונות וצבעוניות, וישנו אחד מן העניינים הרגישים והכאובים ביותר המטילים אחריות גבוהה עד מאוד, נקודת התורפה בחיי הגירושין  קרא עוד 

 

חוק הלאום - עמדות משפטיות והרקע לחקיקתו / שרונית בן חמו, משפטנית

globe 2491982 640

 במאמר זה ברצוני לסקור את חוק יסוד: ישראל- מדינת הלאום של העם היהודי, או בשמו המקוצר ״חוק הלאום״, להבין את עמדותיו המשפטיות של החוק, הרקע ההסטורי של החוק ומה עמד לנגד עיני המחוקק בבואו לחוקק חוק זה. קרא עוד


 

Death Penalty / Sharonit Ben Hamou, jurist

death 2024663 640

When Cain slew his brother, God said to him, “The blood [plural in Hebrew ] of your brother cries out to Me from the ground” (Genesis 4:10). The Sages use this verse when admonishing witnesses in capital crimes, warning them that whereas in non-capital cases a man may pay monetary compensation. Read more

 

חובת הפקדת ייפוי כוח מתמשך


contract

  

האם חובת הפקדת ייפוי כוח מתמשך תנאי ואין בלתו?/ צבי מונדשיין, עו״ד

סעיף 32יא (א) לחוק הכשרות המשפטית מתנה את כניסתו לתוקף של ייפוי הכוח המתמשך, בהפקדתו אצל האפוטרופוס הכללי, וזה לשונו: "הממנה יפקיד את ייפוי הכוח המתמשך אצל האפוטרופוס הכללי ... הפקדת ייפוי הכוח היא תנאי מוקדם לכניסתו לתוקף של ייפוי הכוח". דברים נכוחים וברורים. האומנם כך? קרא עוד

 

 

הגשת תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות - 10 עצות חשובות:

 1. הייצוג בבית המשפט - בלי עורך דין. האזרח מייצג את עצמו או באמצעות מישהו אחר (שאינו עורך דין) בתנאי שקיבל ייפוי כוח וזה הוגש לבית המשפט ואושר. לא ניתן לאפשר למישהו אחר לייצג אתכם אם זהו עיסוקו הקבוע או שקיבל תמורה כלשהי בגין הייצוג. שימו לב כי  ארגון עובדים יכול לייצג אתכם אם קיבל אישור מבית המשפט.
 2. סכום התביעה  - מוגבל נכון לתאריך זה עד 33,800 ₪.
 3. זהות התובע – בבית המשפט לתביעות קטנות –  יכולים להגיש תביעה:אדם פרטי או עוסק מורשה. לא יכולים להגיש תביעה: חברה, תאגיד או עירייה.זהות הנתבע – אדם פרטי, חברה, תאגיד או עירייה.
 4. מספר תביעות שניתן להגיש – 5 תביעות בשנה.
 5. פרטים בכתב התביעה -  יש לציין: שם מלא, תעודת זהות, מספר טלפון, כתובת, שם מלא של הנתבע, מס' זהות, כתובת וטלפון. פרטי התביעה- בצורה תמציתית וברורה. צירוף כל המסמכים הקשורים לתביעה בצורה מסודרת וממוספרת. רצוי שכל טענה שאתם מעלים תהיה מגובה במסמך המוכיח אותה.  מסמכים כדוגמת: חשבוניות, קבלות, צילומים, חוות דעת מקצועיות, התכתבויות בדואר או במייל ואפילו במסרונים בנייד ותמלול הקלטות.
 6. כתב הגנה – יש לכם 15 יום להגישו מיום שהתקבל כתב התביעה. ב- 3 עותקים למזכירות בית המשפט. אם יש יותר מתובע אחד, צריך שיהיה העתק לכל תובע. בכתב ההגנה יש להכחיש כל טענה שאינה נכונה, אחרת בית המשפט יראה אותה כאמת. אם הנתבע לא הגיש כתב הגנה – בית המשפט יכול לפסוק לטובת התובע או לזמן את בעלי הדין לדיון גם ללא כתב ההגנה.
 7. הודעת צד ג' –  אם הנתבע חושב שמישהו אחר גרם לנזק שצוין בכתב התביעה, הוא יצרף הודעת צד ג', שזהו מסמך נפרד שעליו רשום "הודעת צד ג'", יש לשלם אגרה ולהעביר את ההודעה במספר העותקים כמספר בעלי הדין לבית המשפט יחד עם כתב התביעה המקורי. אין צורך לבקש אישור בית המשפט למסירת הודעת צד ג'.
 8. הגשת כתב התביעה – תיעשה על ידי בית המשפט. אתם לא צריכים לשלוח לנתבע. יש להמתין 30 יום עד לקבלת כתב ההגנה.
 9. התייצבות לדיון – אם שני הצדדים לא התייצבו  למרות שקיבלו הודעה – התביעה תמחק. אם התובע לא הגיע והנתבע התייצב – התביעה תדחה. אם הנתבע לא הגיע- פסק הדין יהיה לטובת התובע עם הצהיר על כי כל תביעתו אמת היא. אם אחד מבעלי הדין לא התייצב לדיון וניתן פסק דין שלא בפניו – הוא יוכל להגיש בקשה לביטול ההחלטה בתוך 7 ימים.
 10. ערעור –  אם אחד הצדדים רוצה לערער על פסק הדין- הוא יכול להגיש בקשת ערעור תוך 15 יום מיום קבלת פסק הדין או ההחלטה לבית המשפט המחוזי באותו מחוז. 

ציטוטים נבחרים

 • שמעון אגרנט - נשיא בית המשפט העליון

  הזכות לחופש הביטוי לא רק אמצעי ומכשיר כי אם גם מטרה בפני עצמה, באשר הצורך הפנימי שמרגיש כל אחד לתת ביטוי גלוי להרהוריו הוא הוא מתכונותיו היסודיות של אדם

   

  בג"ץ 73/53 חברת קול העם נ' שר הפנים, פ"ד ז (2), 871
 • יצחק אולשן - נשיא בית המשפט העליון

  על הרשות המבצעת לשכנע ולהניע את המחוקק שסמכות זו תינתן לה, אין היא רשאית ליטול אותה לעצמה, אחרת כל העיקרון של "שלטון החוק", אחת הערובות למשטר הדמוקרטי במדינה ייהפך למליצה

   

  בג"צ 144/50 ד"ר ישראל שייב נגד שר הבטחון ואח' פ"ד ה, 399
 • משה זמורה - נשיא בית המשפט העליון

  אין בית המשפט מזלזל בחשיבותו של עיקר יציבות ההלכה במתן פסק דין אבל אמת ויציב, אמת - עדיף, חשש תקלה אינו יכול להביא את בית המשפט לשמירת הלכה פסוקה שלדעתו היא מוטעית

   

  ע"א 376/46 אהרן רוזנבאום נ' שיינה מרים רוזנבאום, ב (1), 235

תוכן משפטי נוסף באתר

טיפים משפטיים

docnewP
 טיפים משפטיים, פסקי דין חשובים, מדריכים משפטיים ומאמרים משפטיים של מיטב עורכי הדין

פסקי דין חשובים

indexpicnew
רשימת עורכי דין המובילים ביותר בתחומם - עם לינק לפרטים מורחבים ומספר צפיות של הגולשים באתר

מדריכים משפטיים

הטיפ הקצר

לרוב, תביעה כספית עד לסכום של 2.5 מיליון תוגש לבית משפט השלום, אחרת תוגש לבית המשפט המחוזי.

                 

הערה חשובה

המידע באתר מועדכן נכון לתאריך שבו הועלה התוכן המשפטי ואינו מהווה בשום מקרה תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ועדכני של עורך דין. כל הסתמכות משפטית על המידע באתר הינה באחריות הגולש והאתר לא יישא באחריות כלשהי בגין כל טענה או נזק משפטי שייגרם בשל הסתמכות זו.

כל שימוש באתר מהווה אישור והסכמה לתנאי האתר.

המידע המשפטי באתר מתעדכן תדיר ולכן מומלץ להיכנס מידי יום ולגלוש בתכנים המשפטיים החדשים והמרתקים באתר.

כניסת ורישום עורכי דין ומשפטנים לאתר